شماره خبر: 13319 2 دیدگاه انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ نسخه چاپي ارسال به دوستان

گزارش “برج نیوز” از سناریوی تخریب و تغییر میدان ایت الله خامنه ای میبد

مرثیه ای بر حیف و میل اموال عمومی

گزارش “برج نیوز” از سناریوی تخریب و تغییر میدان ایت الله خامنه ای میبد

این تخریب و دوباره سازی میدان هیچ توجیه فنی و کارشناسانه ندارد و با توجه به اینکه طرح اصلی این مکان به صورت پل زیرگذر می باشد اعتباری که جهت ساخت دوباره این میدان هزینه میشود به نوعی دورریخت سرمایه و از بین بردن بیت المال می باشد.

به گزارش سایت “برج نیوز” یکسال پیش میدان آیت الله خامنه ای شهرستان میبد به بهره برداری رسید این کار در زمان ریاست مهندس هدایی به عنوان شهردار میبد صورت گرفت تا نازیبایی ورودی شهر در دید مسافران و توریست ها قرار نگیرد.

در آن زمان با آزادسازی نسبی و با ایجاد رمپ در اطراف میدان استانداردهای لازم جهت احداث میدان صورت گرفت و با هزینهای مناسب و عمدتا کار امانی این میدان به بهره برداری رسید.

هنوز یکسال از افتتاح این طرح نمیگذرد که شاهد تخریب میدان مذکور در زمان شهردار کنونی میبد آقای سید علی نقیبی زاده هستیم میدانی که تخریب شد با عملیات خاکریزی، جدولگذاری و پخش شنهای رنگی نمای ایده آل و مثبتی به ورودی شهر داده بود و در نوروز ۱۳۹۳ با ابتکاری که شهرداری وقت در آن میدان با گستردن سفره هفت سین انجام داد زیبایی خاصی را ایجاد کرد و تا حد قابل قبولی از شلختگی و نازیبایی ورودی شهر کاسته بود.

به گفته یکی از کارشناسان، اولا این تخریب و دوباره سازی میدان هیچ توجیه فنی و کارشناسانه ندارد و با توجه به اینکه طرح اصلی این مکان به صورت پل زیرگذر می باشد اعتباری که جهت ساخت دوباره این میدان هزینه میشود به نوعی دورریخت سرمایه و از بین بردن بیت المال می باشد.

ثانیا با جدول گذاری و صرف هزینه های بیشتر و نصب المان در میدانی که بزودی جهت احداث زیرگذر تخریب خواهد شد باعث سیر صعودی قیمت املاک و مغازه های اطراف میدان میگردد و شهرداری باید در آینده هزینه ای چندبرابری برای ازاد سازی آن متحمل گردد.

در سکوت معنی دار اعضای محترم شورای شهر و دستگاههای نظارتی شهرستان، شاهد حیف و میل بیت المال از طرف شهرداری میبد هستیم. بیت المالی که مردم میبد به عنوان عوارض به شهرداری پرداخت می کنند تا هزینه عمران و آبادانی شهر شود ولی بی مسئولیتی و عدم درایت و نظارت و ناکارآمـدی یک عده، باعث تضییع حقوق شهروندان شده و هزینه های بسیاری را روی دست شهرداری می گذارد.

بهترین کار برای این میدان آزادسازی و تملک املاک واقع در طرح می باشد طرحی که سه سال پیش کارشده و در نیمه دوم سال ۹۲ توسط مشاور طرح ایده ای مختلفی نیز داده شده در نهایت میدان در بالا و اتصال از شرق به غرب و زیرگذر اتصال از شمال به جنوب و همراه با دسترسی های محلی با مالکین نیز جهت تملک از طرف شهرداری جلساتی برگذار شد که شورای اسلامی شهر کار اولویت دارش عزل شهردار بود نه انجام کارهای نیمه تمام و پیگیری مصوبات تایید شده ،بهتر است بجای اجرای این میدان و هزینه مضاعفی که بر دوش شهر و شهرداری میرود میدان روبروی دانشگاه آزاد هرچه سریعتر عملیاتی شود تا دوباره شاهد رقم خوردن حوادثی تلخ در این زمینه نباشیم.

به هر حال تخریب و تعویض این میدان، سوالاتی را در اذهان مردم میبد پدید آورده است :

         اعضای محترم شورای شهر و در راس آن سیدحسین آتشی اولویت بندی خود را برای تایید اجرای چنین پروژه ای چه می دانند؟ آیا ایشان میداند فرمان اتاق فکر شهرداری که ماحصلش اجرای یک پروژه درجه چندمی است در دست چه کسانی میباشد؟

  • چرا مسئولین شهرداری میبد اعتباراتی که هزینه ی ساخت و اجرای این میدان بوده است را صرف سامان دادن به خیابانها و پیاده روهها و دیگر معضلات شهری میبد نمیکنند؟
  • این هدر دادن بیت المال در حالیست که به گفته شهردار میبد، شهرداری مبلغی قابل تامل بدهکار و مقروض می باشد و برای انجام هزینه ای جاری نیز با مشکل بودجه روبروست آیا بهتر نبود با تسویه کردن با پیمانکاران طلبکار کنونی، راه را برای پیشرفت و آبادانی بیشتر شهر هموار میکردند؟
  • ایا خدای ناکرده این تخریب و تغییر دوباره میدان، از بین بردن ایده و نماد شهردار قبلی شهرستان میبد بوده است؟

منتظر پاسخ کارشناسی از طرف شهردار و رئیس شورای شهر محترم میبد هستیم.

تصاویر تخریب و تغییر میدان:

watermarked-CAM00187 watermarked-CAM00189 watermarked-CAM00191

تصاویر میدان قبل از تخریب و در چیدن سفره هفت سین در نوروز ۱۳۹۳:

images.jpgب images.jpgلثی images.jpgلللیش

اخبار مرتبط :

2 پاسخ به “گزارش “برج نیوز” از سناریوی تخریب و تغییر میدان ایت الله خامنه ای میبد”

  1. زارع گفت:

    بهتر می شود صبر کنید خخخخخ

  2. علی گفت:

    من هم مخالفم .دلیل تخریب و اینکه جه برنامه ای دارند آنهم نزدیک عید مشخص نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربر گرامي؛ قبل از فرستادن ديدگاه، قوانين اين بخش را مطالعه نماييد.