شماره خبر: 20809 بدون دیدگاه انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵ نسخه چاپي ارسال به دوستان

نشست اخلاقی در حوزه علمیه خواهران

نشست اخلاقی در حوزه علمیه خواهران

«حجت الاسلام مرتضی برزگر»، کارشناس دینی در جمع طلاب و استادان مدرسه ی علمیه خواهران حضرت زهرا(س)میبد با هدف معرفت افزایی پیرامون اطاعت از ولایت فقیه به ایراد سخنرانی پرداخت.

خبرنگار: خانم مهدیه احمدیان
«حجت الاسلام مرتضی برزگر»، کارشناس دینی در جمع طلاب و استادان مدرسه ی علمیه خواهران حضرت زهرا(س)میبد با هدف معرفت افزایی پیرامون اطاعت از ولایت فقیه به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی ضمن بیان اینکه فردی که از ولایت به دور باشد از خداوند دور است، در پاسخ به این سوال که ولایت مطلقه فقیه به چه معناست؟ گفت که: برخی می خواهند از بعضی روایات در زمینه ولایت فقیه سوء استفاده کنند و بگویند اختیار ولی فقیه در زمان غیبت فقط قضاوت است، آوردن واژه مطلقه به این معناست که ولی فقیه بر همه امورکشور اختیار دارد و می تواند نظربدهد.

حجت الاسلام برزگر ضمن بیان حدیثی از امیر المؤمنین علی(ع)، به این نکته اشاره کرد که سنت خدا این است که بنده ای را که مورد توجه و محبتش باشد را بیشتر در معرض مصیبت و سختی قرار دهد و این امر دو فایده دارد: اگر گناهی کرده باشی آن بلا گناه تو را پاک می کند و اگر گناهی نداشته باشی موجب ترقی و پیشرفت تو می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: شیطان برای ایجاد مانع حربه های زیادی دارد که اولین آنها وسوسه حضرت آدم به نافرمانی از اطاعت خداوند بود، دومین حربه ی شیطان فرستادن بت بودکه خداوند با فرستادن حضرت نوح حربه اش را سوزاند، آخرین حربه ی شیطان، علم و تکنولوژی بود، که خداوند حضرت عیسی را مأمور شکست این حربه کرد ولی مأموریت حضرت ناتمام ماند و تا کنون ادامه دارد.

شناخت خداوند و شناساندن خدا به مردم از دیگر موارد مورد بحث وی بود، که از راه‌های تحقق این امر یقین به اصول دین را می توان نام برد.

لازم به ذکر است آقای برزگر با اشاره به حدیثی یاد آور شد که برای هدایت مردم ابتدا باید عشق به بهشت و ترس از جهنم را در دل مردم ایجاد کرد.

وی در پایان نیز چند مورد از افرادی که همیشه در جهنم می مانند را نام برد که از جمله آنها می توان به: کفار، مشرکان، منافقان…اشاره کرد.

اخبار مرتبط :

آیین نامه اجرایی انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در شهرستان میبد

استقبال بی نظیر مردم استان یزد از حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی

برکنار شدن آقای صفر علی دهقانی به علت انتخاب شدن ایشان به عنوان ارزیاب ارشد وزارتخانه کشور بود

حجت الاسلام حسنی: ما نیاز به شورای شهر سیاسی در میبد نداریم، ما شورای کاری و متخصص در شهر می خواهیم

شورای شهر و شهرداری در ترازوی نقد(۴)/ احداث معابر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربر گرامي؛ قبل از فرستادن ديدگاه، قوانين اين بخش را مطالعه نماييد.