شماره خبر: 21170 ۱ دیدگاه انتشار: ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱ نسخه چاپي ارسال به دوستان

جان رفتگران فدای چند هزار تومان سود بیشتر شرکت ها؟!

جان رفتگران فدای چند هزار تومان سود بیشتر شرکت ها؟!

در سال های گذشته شهرداری میبد کارهای اجرایی خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است که در بعضی از امور بسیار ضعیف عمل می کنند. از جمله این امورلباس های رفتگران شهرداری است که از نارنجی به آبی تغییر پیدا کرده است .

در سال های گذشته شهرداری میبد کارهای اجرایی خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است که در بعضی از امور بسیار ضعیف عمل می کنند. از جمله این امورلباس های رفتگران شهرداری است که از نارنجی به آبی تغییر پیدا کرده است

به گزارش خبرنگار سایت “برج نیوز” لباس هایی که قبلا برای رفتگران شهرداری استفاده میشد  با رنگ های قابل دید در شب (مانند نارنجی) در اختیار کارگران قرار داده بودند و در عین حال ،‌ شبرنگ هایی نیز روی آن نصب کردند تا با درخشش در نور خودروها ،‌ احتمال تصادف به حداقل برسد.

این تدبیر خوبی بود زیرا هم جان کارگران شهرداری را محافظت می کرد و هم رانندگان را از دردسرهای بعد از تصادف معاف می کرد.

این الزام گویا هم اکنون هم وجود دارد و بسیار هم خوب است. با این حال از آنجا که بسیاری از امور شهرداری ها به بخش خصوصی واگذار شده است،‌ متأسفانه شاهد قصور و تقصیر بخش خصوصی و احیاناً‌ خود شهرداری ها در این زمینه هستیم.

watermarked-img_9892

اگر دقت کرده باشید،‌ بسیاری از کارگران شهرداری لباس هایی می پوشند که برغم آن که ظاهراً دارای لباس هایی با قسمت شبرنگی هستند،‌ اما در عمل هیچگونه بازتاب نوری در آن وجود ندارد. کاملاً‌ هم معلوم است که این شرکت های طرف قرارداد،‌ از اقلام ارزان قیمت و بی کیفیت استفاده می کنند تا لباس ها ارزان تر تمام شود. همچنین در مواعد زمانی مناسب،‌ تعویض لباس های نو با مستعمل انجام نمی شود.
این بی توجهی ممکن است به بهای جان کارگری تمام شود که در خیابان و در فضایی با دید اندک کار می کند. حال آن که با حتی فراتر از شبرنگ ،‌می توان از لباس های نارنجی استفاده کرد

رنگ نارنجی یک ترکیبی از رنگ قرمز و زرد است به همین دلیل در شب هنگام اگر نوری هم نباشد کسی که لباس نارنجی بر تن داشته باشد به راحتی دیده می شود.

روانشناسان معتقدند مردانی که لباس نارنجی میپوشند گرم ، پرجنب و جوش و شوخ طبع هستند.

این رنگ به خاطر اثر انرژی زا و شادی بخشی که دارد ، رنگ مناسبی برای رفتگران و همچین ورزشکاران است.

همچنین رنگ نارنجی باعث جلب توجه می شود و این یکی از دلایل مهم استفاده کارگران ساختمانی و ماموران شهرداری از لباس نارنجی است.

از شهردار محترم  انتظار می رود با نگاهی انسانی به این موضوع بپردازند و در خصوص میزان قابلیت رؤیت کارگران در تاریکی و هوای گرگ و میش،‌ سخت گیری کنند. این انصاف و انسانیت نیست که یک شرکت طرف قرارداد برای این که چند هزار تومان کمتر هزینه کند،‌ جان کارگران و رفتگران مظلوم را به خطر بیندازد.

watermarked-img_9893

اخبار مرتبط :

افتتاح میدان امام خامنه ای میبد در روز نیمه شعبان

یک پاسخ به “جان رفتگران فدای چند هزار تومان سود بیشتر شرکت ها؟!”

  1. اکبر میبدی گفت:

    سلام بسیار عالی
    تنها چیزی که برا یمسئولین این دولت ارزش نداره جان مردم است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربر گرامي؛ قبل از فرستادن ديدگاه، قوانين اين بخش را مطالعه نماييد.